Reklama
Reklama

Ambasador USA apeluje do Polaków w sprawie zniesienia wiz... do USA

fot. Piotr Rudziewicz/freeimages.com

Temat wiz jest wciąż niezałatwioną sprawą w relacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Polacy chcący podróżować do Stanów Zjednoczonych muszą wciąż ubiegać się o kosztowną wizę. Załatwienie tej sprawy wielokrotnie obiecywały kolejne polskie rządy. Poparcia dla zniesienia wiz udzielali także amerykańscy politycy. Mimo to do dziś nie udało się tej sprawy załatwić.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Urzędująca ambasador USA w Polsce wielokrotnie zapewniała, że popiera ruch bezwizowy dla Polaków. Ostatnio mówiła o tym w programie Dzień na świecie w telewizji Polsat.Georgette Mosbacher zadeklarowała, że zniesienie wiz jest możliwe w tym albo w 2020 roku. Jednocześnie jednak ambasador wystosowała apel do... Polaków -Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję - powiedziała Mosbacher.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Polska zbliża się do wspomnianych trzech procent, a wówczas niezależnie od woli politycznej, obowiązek wizowy po prostu zostanie zniesiony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro