Reklama
Reklama

Ambasador USA apeluje do Polaków w sprawie zniesienia wiz... do USA

fot. Piotr Rudziewicz/freeimages.com

Temat wiz jest wciąż niezałatwioną sprawą w relacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Polacy chcący podróżować do Stanów Zjednoczonych muszą wciąż ubiegać się o kosztowną wizę. Załatwienie tej sprawy wielokrotnie obiecywały kolejne polskie rządy. Poparcia dla zniesienia wiz udzielali także amerykańscy politycy. Mimo to do dziś nie udało się tej sprawy załatwić.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA

Urzędująca ambasador USA w Polsce wielokrotnie zapewniała, że popiera ruch bezwizowy dla Polaków. Ostatnio mówiła o tym w programie Dzień na świecie w telewizji Polsat.Georgette Mosbacher zadeklarowała, że zniesienie wiz jest możliwe w tym albo w 2020 roku. Jednocześnie jednak ambasador wystosowała apel do... Polaków -Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję - powiedziała Mosbacher.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Polska zbliża się do wspomnianych trzech procent, a wówczas niezależnie od woli politycznej, obowiązek wizowy po prostu zostanie zniesiony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cały Poznań w korkach: "śnieg w grudniu - kto by się spodziewał?"
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
44.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro