Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Ambasador USA apeluje do Polaków w sprawie zniesienia wiz... do USA

BS
sobota, 23.03.2019 r.
godz. 12.31
BS | sobota, 23.03.2019 r., godz. 12.31
Ambasador USA apeluje do Polaków w sprawie zniesienia wiz... do USA
fot. Piotr Rudziewicz/freeimages.com

Temat wiz jest wciąż niezałatwioną sprawą w relacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Polacy chcący podróżować do Stanów Zjednoczonych muszą wciąż ubiegać się o kosztowną wizę. Załatwienie tej sprawy wielokrotnie obiecywały kolejne polskie rządy. Poparcia dla zniesienia wiz udzielali także amerykańscy politycy. Mimo to do dziś nie udało się tej sprawy załatwić. 

Urzędująca ambasador USA w Polsce wielokrotnie zapewniała, że popiera ruch bezwizowy dla Polaków. Ostatnio mówiła o tym w programie Dzień na świecie w telewizji Polsat. Georgette Mosbacher zadeklarowała, że zniesienie wiz jest możliwe w tym albo w 2020 roku. Jednocześnie jednak ambasador wystosowała apel do... Polaków - Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję - powiedziała Mosbacher.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Polska zbliża się do wspomnianych trzech procent, a wówczas niezależnie od woli politycznej, obowiązek wizowy po prostu zostanie zniesiony.

Reklama