Reklama

Spółdzielnia wymienia wodomierze i oczekuje od lokatorów obecności od 7:30 do 16:00 przez cały tydzień. "To chyba jakiś żart!"

fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych
fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych

Akcja wymiany liczników na os. Armii Krajowej wymaga dużego zaangażowania mieszkańców, w związku z czym budzi ich spore oburzenie.

Na drzwiach mieszkań na ratajskim osiedlu pojawiła się kartka z dyspozycjami odnośnie procesu wymiany wodomierzy. Spółdzielnia mieszkaniowa "Osiedle Młodych" oczekuje od lokatorów, by ci byli na miejscu i umożliwili dostęp do liczników, np. poprzez odsunięcie pralek, demontaż szafek lub opróżnienie ich zawartości, jeśli będzie to konieczne.

Takie postawienie sprawy - może nieprzyjemne - byłoby jeszcze do zaakceptowania, gdyby mieszkańcy mogli jakoś zaplanować wizytę przedstawicieli spółdzielni. Jednak, jak czytamy w ogłoszeniu spółdzielni: "Nie umawiamy wymiany wodomierzy na godzinę. Monterzy będą sukcesywnie przechodzić każde mieszkanie". Na obwieszczeniu widnieje rozpiska dni, w których monterzy mogą zawitać do mieszkań. We wszystkich pięciu przypadkach czas spodziewanej wymiany mieści się w widełkach od... 7:30 do 16:00.

- Ludzie pracujący mają wziąć tydzień wolnego? Ponadto poodsuwać pralki, powyciągać rzeczy z szafek w poniedziałek i czekać, a może przyjdą w piątek. Istna komedia - pisze nasza czytelniczka. - Czekanie tydzień na 15 minut licznika wymianę to jest grube przegięcie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro