Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

Zastępcą dyrektora ZDM-u został... plastyk miejski. Na drogach ma być ładniej

sw
piątek, 22.03.2019 r.
godz. 16.45
sw | piątek, 22.03.2019 r., godz. 16.45
Zastępcą dyrektora ZDM-u został... plastyk miejski. Na drogach ma być ładniej

Miasto chce zmniejszenia ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego. Powołano nowego zastępcę dyrektora, wprawionego w konsultacjach społecznych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Chcemy, aby więcej mieszkańców poruszało się po mieście transportem publicznym. To będzie dla nas najważniejsze przez następne dwa lata. Musimy sobie zdawać sprawę, że jeżeli chcemy żyć w mieście bez korków, czystym, bez hałasu i pełnym zieleni, nie ma innej alternatywy niż rozwój transportu publicznego - powiedział zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski pod koniec tygodnia, który rozpoczął się od dyskusji na temat planów władz miasta dotyczących likwidacji poznańskiego PKS-u.


Na piątkowej konferencji prezydent Wiśniewski wymieniał też najważniejsze wyzwania stojące przed ZDM-em: - Chcemy zająć się zmianami w czterech elementach transportu miejskiego. Chodzi o mobilność, strukturę zarządzania transportem, dialog i konsultacje społeczne oraz inwestycje miejskie.

W zmianach w jednostkach, które nadzorują transport, pomóc ma nowy zastępca dyrektora, który dotychczas pełnił funkcję... plastyka miejskiego. Piotr Libicki, bo o nim mowa, będzie łączył tę funkcję ze stanowiskiem pełnomocnika prezydenta ds. estetyki. - Wzorem Gdańska Libicki zostanie dyrektorem odpowiedzialnym za przestrzeń publiczną. Wiele projektów drogowych wpływa na to, co widzimy w przestrzeni miejskiej. Chodzi również o to, aby podczas przygotowywania projektów wszystkie elementy były skonsultowane z mieszkańcami czy radnymi - zaznacza Wiśniewski, zwracając przy tym uwagę na doświadczenie nowego zastępcy dyrektora w różnorakich dialogach i konsultacjach społecznych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama