Reklama

Zastępcą dyrektora ZDM-u został... plastyk miejski. Na drogach ma być ładniej

Miasto chce zmniejszenia ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego. Powołano nowego zastępcę dyrektora, wprawionego w konsultacjach społecznych.

- Chcemy, aby więcej mieszkańców poruszało się po mieście transportem publicznym. To będzie dla nas najważniejsze przez następne dwa lata. Musimy sobie zdawać sprawę, że jeżeli chcemy żyć w mieście bez korków, czystym, bez hałasu i pełnym zieleni, nie ma innej alternatywy niż rozwój transportu publicznego - powiedział zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski pod koniec tygodnia, który rozpoczął się od dyskusji na temat planów władz miasta dotyczących likwidacji poznańskiego PKS-u.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Na piątkowej konferencji prezydent Wiśniewski wymieniał też najważniejsze wyzwania stojące przed ZDM-em: - Chcemy zająć się zmianami w czterech elementach transportu miejskiego. Chodzi o mobilność, strukturę zarządzania transportem, dialog i konsultacje społeczne oraz inwestycje miejskie.

W zmianach w jednostkach, które nadzorują transport, pomóc ma nowy zastępca dyrektora, który dotychczas pełnił funkcję... plastyka miejskiego. Piotr Libicki, bo o nim mowa, będzie łączył tę funkcję ze stanowiskiem pełnomocnika prezydenta ds. estetyki. - Wzorem Gdańska Libicki zostanie dyrektorem odpowiedzialnym za przestrzeń publiczną. Wiele projektów drogowych wpływa na to, co widzimy w przestrzeni miejskiej. Chodzi również o to, aby podczas przygotowywania projektów wszystkie elementy były skonsultowane z mieszkańcami czy radnymi - zaznacza Wiśniewski, zwracając przy tym uwagę na doświadczenie nowego zastępcy dyrektora w różnorakich dialogach i konsultacjach społecznych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro