Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

14-latek stanie przed sądem za okradanie babci. „Kobieta poinformowała, że od blisko roku giną jej z portfela drobne kwoty pieniędzy”

j
piątek, 22.03.2019 r.
godz. 10.35
j | piątek, 22.03.2019 r., godz. 10.35
14-latek stanie przed sądem za okradanie babci.  „Kobieta poinformowała, że od blisko roku giną jej z portfela drobne kwoty pieniędzy”

W trakcie przesłuchania okazało się, że to nie jedyne przewinienie na koncie nastolatka.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
56 154
odsłon

Jak ustalili policjanci Zespołu ds. Nieletnich w Kaliszu 14-latek kradł pieniądze znajdujące się w portfelu babci. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła pokrzywdzona, która podejrzewała wnuka. Kobieta poinformowała, że od blisko roku giną jej z portfela drobne kwoty pieniędzy. Podejrzewała, że sprawcą kradzieży może być jej wnuk – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

Nastolatek został przesłuchany. Podczas rozmowy z policjantami nastolatek przyznał się do kradzieży, ale nie tylko. Stróże prawa już podczas przesłuchania nabrali podejrzeń, że to nie jedyne przypadki łamania prawa przez młodego mieszkańca Kalisza. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Wkrótce wyszło na jaw, że 14-latek w marcu br. zniszczył elewację jednego z budynków na terenie Ostrowa Wlkp. Jak ustalili policjanci farbą w sprayu namalował na ścianie nazwę swojej ulubionej drużyny piłkarskiej. Moment ten uwiecznił na filmiku, który nagrał telefonem komórkowym jego kolega. Szkody związane z uszkodzeniem elewacji oszacowano wstępnie na kwotę 550 złotych. Również w tym przypadku 14-latek usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego – dodała mł. asp. Jaworska-Wojnicz.

Nastolatek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.

Reklama