Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Przebudowa płyty Starego Rynku opóźniona. „Dla mnie to niezrozumiałe działanie przeciwko miastu”

j
czwartek, 21.03.2019 r.
godz. 14.30
j | czwartek, 21.03.2019 r., godz. 14.30
Przebudowa płyty Starego Rynku opóźniona. „Dla mnie to niezrozumiałe działanie przeciwko miastu”

Choć wcześniej zapowiadano, że pierwsze prace na Starym Rynku ruszą już w tym roku – okazuje się, że przebudowa ruszy dopiero za dwa lata.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent Jacek Jaśkowiak już na początku roku zapowiadał, że wykopanie starej kostki, wyrównanie nawierzchni i ułożenie jej na nowo – tak jak przewidywała pierwotna koncepcja - nie wchodzi już w grę. Zamiast tego miasto chce ułożyć na rynku zupełnie nową nawierzchnię. Wtedy jednak nikt nie mówił o opóźnieniu inwestycji.

Teraz zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski przyznaje, że prace ruszą dwa lata później niż zakładano, czyli dopiero w 2021 roku. Chcemy ruszyć z przebudową płyty Starego Rynku zaraz po zakończeniu sezonu letniego w 2021 roku – mówi w rozmowie z WTK Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Zrobiliśmy testy, które pokazały, że ta kostka mimo równego ułożenia na równym podłożu niestety nie zachowuje tej wygody – komfortu poruszania się – dodaje.

Nie chcemy ruszać wcześniej z przebudową płyty Starego Rynku i nawet nie moglibyśmy, bo ruszamy za chwilę z modernizacją pl. Kolegiackiego, który ma czas inwestycji przejmie część rożnych wydarzeń artystycznych czy kulturalnych, które mają miejsce na płycie Starego Rynku – tłumaczy zastępca prezydenta Poznania.

Dla mnie to niezrozumiałe działanie przeciwko miastu, osobom, które tam chodzą i mogą sobie za chwilę skręcić nogę. Myślę, że szkoda – komentuje Michał Grześ, radny PiS.

Remont Starego Rynku musi się zakończyć najpóźniej za cztery lata. Inaczej może przepaść unijna dotacja w wysokości 30 mln zł. Przewidywany koszt całej inwestycji to 53 miliony.

Reklama