Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nielegalny tytoń pod Poznaniem. Straty Skarbu Państwa sięgają 1,5 mln zł

j
czwartek, 21.03.2019 r.
godz. 13.31
j | czwartek, 21.03.2019 r., godz. 13.31
Nielegalny tytoń pod Poznaniem. Straty Skarbu Państwa sięgają 1,5 mln zł
fot. Policja

W sprawie zatrzymanych zostało sześć osób.

14 marca policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o planowanym transporcie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Auto zostało zatrzymane w do kontroli w Luboniu. Okazało się, że dwaj mężczyźni przewożą nie tylko 80 kilogramów krojonego tytoniu oraz 16 tysięcy sztuk podrobionych papierosów, ale także urządzenia służące do wykrywania lokalizatorów GPS oraz podsłuchów radiowych i GSM – informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić skąd nielegalny towar wyjechał. W hali magazynowej położonej kilka kilometrów dalej policjanci odkryli nielegalną krajalnię tytoniu. W pomieszczeniach policjanci zabezpieczyli maszynę do cięcia liści oraz prawie 1200 kilogramów krojonego tytoniu – dodaje podinsp. Liszczyńska.

W sprawie zatrzymanych zostało 6 osób - pięciu mężczyzn oraz kobietę. To mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku od 34 do 63 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności, z tytułu nieopłaconej akcyzy, sprawcy narazili Skarb Państwa na straty sięgające 1,5 mln złotych – kończy podinsp. Liszczyńska.

Ostatecznie decyzją sądu trzy spośród zatrzymanych trafiły do aresztu na trzy miesiące. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Reklama