Reklama
Reklama

Nietypowe interwencje strażników z ekopatrolu. Pomogli rowerzystce i starszej kobiecie

Choć ekopatrol powołany został przede wszystkim do interwencji związanych z ochroną środowiska, to strażnicy miejscy interweniują zawsze, gdy wymaga tego sytuacja.

W trakcie jednego z patroli strażnicy z ekopatrolu zauważyli na ulicy Naramowickiej rowerzystkę, która przewróciła się w trakcie jazdy i uderzyła głową o asfalt - Strażnicy natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Obrażenia były na tyle poważne, że kobieta została przetransportowana do szpitala, a strażnicy w porozumieniu z obsługą pobliskiej stacji benzynowej, zabezpieczyli rower - informuje Straż Miejska.

Do niespodziewanej interwencji doszło także w trakcie działań kontrolnych związanych ze spalaniem odpadów na jednym z osiedli - W trakcie prowadzonych działań strażnicy usłyszeli dziwny odgłos w mieszkaniu obok. Zaniepokojeni hałasem postanowili sprawdzić co się stało. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi zajrzeli do środka. W przedpokoju leżała kobieta w podeszłym wieku. Strażnicy udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przetransportowaniu kobiety do szpitala - relacjonują strażnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro