Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 13
Reklama

Nietypowe interwencje strażników z ekopatrolu. Pomogli rowerzystce i starszej kobiecie

BS
środa, 20.03.2019 r.
godz. 19.31
BS | środa, 20.03.2019 r., godz. 19.31
Nietypowe interwencje strażników z ekopatrolu. Pomogli rowerzystce i starszej kobiecie

Choć ekopatrol powołany został przede wszystkim do interwencji związanych z ochroną środowiska, to strażnicy miejscy interweniują zawsze, gdy wymaga tego sytuacja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W trakcie jednego z patroli strażnicy z ekopatrolu zauważyli na ulicy Naramowickiej rowerzystkę, która przewróciła się w trakcie jazdy i uderzyła głową o asfalt - Strażnicy natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Obrażenia były na tyle poważne, że kobieta została przetransportowana do szpitala, a strażnicy w porozumieniu z obsługą pobliskiej stacji benzynowej, zabezpieczyli rower - informuje Straż Miejska.

Do niespodziewanej interwencji doszło także w trakcie działań kontrolnych związanych ze spalaniem odpadów na jednym z osiedli - W trakcie prowadzonych działań strażnicy usłyszeli dziwny odgłos w mieszkaniu obok. Zaniepokojeni hałasem postanowili sprawdzić co się stało. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi zajrzeli do środka. W przedpokoju leżała kobieta w podeszłym wieku. Strażnicy udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przetransportowaniu kobiety do szpitala - relacjonują strażnicy.

Reklama