Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
27 13
Reklama

Wkrótce przetarg na budowę bazy Kolei Wielkopolskich. Wartość inwestycji to ponad 49 mln złotych

BS
środa, 20.03.2019 r.
godz. 16.31
BS | środa, 20.03.2019 r., godz. 16.31
Wkrótce przetarg na budowę bazy Kolei Wielkopolskich. Wartość inwestycji to ponad 49 mln złotych

O planach Kolei Wielkopolskich dotyczących budowy Punktu Utrzymania Taboru pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie formalności zostały dopięta, a w kwietniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
27°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Punkt Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich, w którym serwisowane będą szynobusy należące do przewoźnika ma powstać w Wągrowcu przy ulicy Rogozińskiej. Na działce o powierzchni 2,5 ha powstanie hala, w której jednocześnie będzie mogło być obsługiwanych do dziesięciu pojazdów. Inwestycja planowano jest już od kilku lat, a w październiku 2017 roku wągrowieccy radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie należącej do miasta działki.

Z informacji portalu Rynek Kolejowy wynika, że opóźnienia związane były z próbami pozyskania dofinansowania. Teraz przewoźnik otrzymał decyzję samorządu o zatwierdzeniu do realizacji projektu "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez budowę zaplecza technicznego dla taboru spalinowego". Dofinansowanie ma wynieść 34 mln złotych, a wartość całego projektu to 49,3 mln zł.

Koleje Wielkopolskie niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu - Procedujemy umowę na finansowanie i kończymy specyfikację przetargową na wybór wykonawcy - mówi w rozmowie z branżowym portalem Włodzimierz Wilkanowicz, prezes KW.

Projekt ma zostać zrealizowany do 2022 roku.

Reklama