Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Netflix likwiduje darmowy miesiąc próbny w Polsce. Polacy masowo tworzyli konta i odsprzedawali je dalej

BS
środa, 20.03.2019 r.
godz. 12.15
BS | środa, 20.03.2019 r., godz. 12.15
Netflix likwiduje darmowy miesiąc próbny w Polsce. Polacy masowo tworzyli konta i odsprzedawali je dalej
fot. mohamed_hassan/pixabay

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform VOD na świecie. Do tej pory platforma na całym świecie oferowała trzydziestodniowy okres próbny, ale Polska została właśnie tej opcji pozbawiona.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

W ostatnich dniach na stronach pomocy technicznej pojawił się komunikat - W twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać.

Sprawą zainteresował się między innymi branżowy portal Spider's Web, który poprosił polskie biuro Netflixa o wyjaśnienia - Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe - czytamy w lakonicznym oświadczeniu przesłanym do portalu.

Na łamach branżowych portali pojawiły się jednak spekulacje, że usunięcie okresu testowego to przede wszystkim sposób na oszustów, którzy masowo generowali nowe konta z aktywnym okresem próbnym i sprzedawali je w serwisach ogłoszeniowych za ułamek wartości miesięcznego abonamentu. Polska jest pierwszym krajem, w którym Netflix wyłączył okres próbny.

Reklama