Reklama
Reklama

Są pieniądze na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Poznaniu

Wizualizacja | fot. UMP
Wizualizacja | fot. UMP

Poznańscy radni przyznali dodatkowe 9 mln. zł na budowę nowego schroniska dla zwierząt. Teraz będzie można pozytywnie rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę na z wykonawcą.

Wracamy do sprawy schroniska dla zwierząt, które ma powstać przy ulicy Kobylepole. We wtorek radni przyznali dodatkowe 9 milionów złotych na budowę nowego obiektu. Teraz możliwe będzie pozytywne rozstrzygnięcie przetargu. Koperty w drugim przetargu na budowę schroniska otworzyliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Wszystkie oferty były wyższe od kwoty, jaką dostaliśmy na budowę (30 mln). Dzięki dodatkowym środkom możemy ruszyć z budową - poinformowała Małgorzata Lamperska, rzecznik poznańskiego schroniska. Jeżeli oferenci będą jeszcze zainteresowani wybudowaniem schroniska, umowę możemy podpisać już wiosną - dodała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami w nowym obiekcie ma się też znaleźć większe i nowocześnie wyposażone zaplecze weterynaryjne. Będzie też przestrzeń na organizację spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wykładów behawiorystów czy kursów dla przyszłych właścicieli zwierząt czy imprez oraz kawiarnia i sklep z artykułami zoologicznymi. Natomiast obok obiektu powstaną nowoczesne i ogólnodostępne wybiegi dla psów wyposażone w profesjonalną infrastrukturę. Będzie też pole grillowe i atrakcje dla dzieci oraz parking.

W nowym schronisku dach nad głową znajdzie nawet 700 zwierząt. Obecne schronisko przy ul. Bukowskiej pochodzi z lat 60, obiekt jest już przestarzały i nie spełnia dzisiejszych standardów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro