Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 11
Reklama

39-latek zgłosił, że został porwany. „Niewykluczone, że będzie musiał pokryć koszty policyjnej akcji”

j
środa, 20.03.2019 r.
godz. 10.35
j | środa, 20.03.2019 r., godz. 10.35
39-latek zgłosił, że został porwany. „Niewykluczone, że będzie musiał pokryć koszty policyjnej akcji”
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Policja

Okazało się, że mężczyzna wymyślił całą historię. Za swoje zachowanie może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mężczyzna we wrześniu ubiegłego roku zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że został porwany. Jak relacjonował mieszkaniec powiatu kaliskiego napastnicy zajechali mu drogę, gdy jechał i zmusili do zatrzymania auta, potem zaatakowali go i ukradli kilka tysięcy złotych. Następnie związanego wrzucili do auta i wywieźli w nieznanym kierunku. Z informacji przekazanych przez mężczyznę wynikało, że udało mu się dosięgnąć telefon, który leżał na podłodze w pojeździe i zadzwonić na numer alarmowy.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu ogłoszono alarm. Przedstawiona przez zgłaszającego sytuacja była na tyle poważna, że w poszukiwania mężczyzny zaangażowani zostali również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik policji w Kaliszu.

Po 13 godzinach od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony na terenie kompleksu leśnego w powiecie konińskim. Funkcjonariusz z Kalisza natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Szybko okazało się, że cała historia została zmyślona.

7 marca br. na podstawie zebranego materiału dowodowego 39-latek usłyszał zarzut dotyczący zawiadomienia o przestępstwie, organu powołanego do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono. Swoje postępowanie tłumaczył problemami finansowymi – dodaje mł. asp. Jaworska-Wojnicz.

Mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że będzie musiał pokryć koszty całej policyjnej akcji, które oszacowano na kwotę ponad 11 tys. złotych – dodaje rzecznik policji w Kaliszu.

Reklama