Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Z wizytą w Zespole Szkół Zakonu Pijarów

REKLAMA
wtorek, 19.03.2019 r.
godz. 19.00
REKLAMA | wtorek, 19.03.2019 r., godz. 19.00
Z wizytą w Zespole Szkół Zakonu Pijarów

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa

Pietas et litterae – pobożność i nauka to maksyma, która na poznańskim Piątkowie przyświeca Zespołowi Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasnacjusza od 2005r. Wspólna praca uczniów, nauczycieli i rodziców owocuje licznymi sukcesami edukacyjnymi uczniów oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Uczniowie już od najmłodszych lat mogą uczyć się języka angielskiego. Dodatkowo od klasy czwartej istnieje możliwość nauki języka hiszpańskiego lub niemieckiego. Uczniowie klas licealnych mogę wybrać naukę drugiego języka obcego spośród hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego lub japońskiego. Odwiedzając i goszcząc uczniów z zaprzyjaźnionych szkół z Hiszpanii i Niemiec możemy kontynuować naukę tych języków w praktyce. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie można zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną terminami rekrutacji do klasy siódmej oraz klas pierwszych liceum ogólnokształcącego – www.poznan.pijarzy.pl. Nasza szkoła od 9 lat, corocznie organizuje Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca.

Szkoła posiada sale lekcyjne wyposażone w rzutniki i monitory multimedialne. Dysponujemy również laboratorium językowym. Sukcesywnie ubogacamy naszą infrastrukturę i zaplecze dydaktyczne by jak najbardziej odpowiadało potrzebom uczniów. Do dyspozycji uczniów jest również boisko sportowe oraz plac zabaw dla najmłodszych. Szkoła posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny co daje gwarancję bezpieczeństwa. Oprócz nauki proponujemy bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych, a między innymi, zajęcia baletowe, basenowe, szermierkę, zajęcia szachowe oraz robotykę. Uczniowie mogę skorzystać z zajęć dodatkowych z języka łacińskiego i rosyjskiego, uczestniczyć w zajęciach koła Debat oksfordzkich lub rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach kół przedmiotowych. Nauka jazdy na nartach lub na snowboardzie lub patent żeglarski to także nasza oferta. Kiedy trudno rozpoznać swoje zainteresowania lub po prostu porozmawiać o codziennych sprawach z pomocą przychodzą nauczyciele tutorzy, którzy stanowią wykwalifikowaną kadrę szkoły. Czasem w szkole pojawiają się sytuacje trudne, które jest łatwiej rozwiązać z pomocą mediatorów rówieśniczych.

Po szkole podstawowej proponujemy kontynuację nauki w liceum ogólnokształcącym Młodzież ma do wyboru naukę w klasie: humanistycznej (teatralno-dziennikarskiej), matematyczno-fizyczno-informatycznej oraz biologiczno-chemicznej. Atutem liceum jest współpraca z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziałem Historii, Wydziałem Biologii, Chemii, Fizyki, Matematyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniką Poznańską oraz Radiem Emaus.

Jest także w naszej szkole miejsce szczególne związane z jej charakterem, to kaplica, w której można nabrać duchowej mocy i pomocy. Duszpasterskie propozycje to Msza św., kursy animatorskie, wyjazdy integracyjne i tematyczne oraz spotkania z młodzieżą z innych szkół pijarskich w kraju i zagranicą.

Zapraszamy do Pijarów!!!

Na Drzwi otwarte zapraszamy 23 marca, godz. 10.00 – 13.00. Można nas też odwiedzić w każdym momencie, zapraszamy. Więcej szczegółów na www.poznan.pijarzy.pl.

Reklama