Reklama
Reklama

Próbował włamać się do przedszkola, już wybił szybę, ale przeszkodził mu 15-latek

fot. Griszka Niewiadomski/Freeimages

To dzięki obywatelskiej interwencji nastolatka nie doszło do splądrowania przedszkola w Środzie Wielkopolskiej.

Wielkopolska policja właśnie poinformowała o zdarzeniach z 11 marca. - Ich głównym pozytywnym bohaterem był się 15-letni chłopiec. Policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji w centrum miasta. Gdy załatwiali zgłoszenie podbiegło do nich dwóch chłopców. Jeden z nich informował, że widział przed chwilą jak ktoś niedaleko stąd wybija szyby w przedszkolu i chce się włamać - relacjonują funkcjonariusze.

Patrol bezzwłocznie udał się we wskazane miejsce. - Policjanci zastali włamywacza w momencie jak dostawał się do wnętrza przedszkola przez okno, w którym wcześniej wybił szyby - czytamy w komunikacie. 40-latek próbował uciekać, jednak nie udało mu się to i został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania włamania, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Nie jest to rzadkością w policyjnej pracy, że obywatele, mieszkańcy, przechodnie pomagają w ujęciu przestępców. Ktoś widzi pijanego kierowce, czy uciekającego złodzieja i odruchowo podejmuje działanie. Robi to co dyktuje mu odruch, wychowanie, sumienie. Później okazuje się, że to co zrobił bardzo przysłużyło się całej sprawie
- komentują średzcy policjanci. Tak było i tym razem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro