Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Pochód żałobny przejdzie ulicami Poznania. Odbędzie się kolejny „Pogrzeb Zimy”

j
poniedziałek, 18.03.2019 r.
godz. 14.45
j | poniedziałek, 18.03.2019 r., godz. 14.45
Pochód żałobny przejdzie ulicami Poznania. Odbędzie się kolejny „Pogrzeb Zimy”
fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

W najbliższą niedzielę tradycyjnie ulicami Poznania przejdzie kolorowy pochód żałobny zakończony topieniem marzanny. Do akcji przyłączą się też rowerzyści.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

„Pogrzeb Zimy” odbędzie się w Poznaniu po raz 9. Natomiast Rowerowe Powitanie Wiosny już po raz 27. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym obie te imprezy zostaną połączone. Maszerując, pedałując i trąbiąc, kolorem, ogniem i radością zbudzić Miasto Poznań ze snu zimowego! - informują organizatorzy. Chodźcie z nami przegonić złe duchy i przyciągnąć słońce by rządziło absolutnie i niepodzielnie – zachęcają.

Pochód żałobny wyruszy o godzinie 14:00 i przejdzie od ulicy Święty Marcin do Mostu Rocha. Szczegóły imprezy zostaną dopiero podane. Póki co możemy zdradzić że oczywiście muzycznie poprowadzą nas Tsigunz Fanfara Avantura i Drum Work, będziemy pleść wianki, budować marzannę i celebrować ten szczególny czas w roku. Mamy też kilka nowości w repertuarze ale wszystkie atrakcje, szczegóły co do trasy przemarszu i przejazdu podamy niebawem – dodają organizatorzy. Wszyscy niezależnie od wieku i statusu emocjonalnego są mile widziani. A zatem zapamiętajcie datę, poinformujcie znajomych, rodzinę i do zobaczenia – kończą.

Wstęp na wydarzenie jest oczywiście wolny. Jego organizatorem jest stowarzyszenie Ulepsz Poznań, stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Natomiast partnerem wydarzenia jest Estrada Poznańska.

Reklama