Reklama

Auto z antyaborcyjnymi hasłami pojawia się przy szkołach. "To wstrętne, że dzieci sprawdzając jaka jest pogoda mogą zobaczyć taki bilbord"

fot. Czytelnik

Domagająca się całkowitego zakazu przerywania ciąży Fundacja Pro - Prawo do życia kolejny raz prowadzi antyaborcyjną akcję w Poznaniu.

Samochód z antyaborcyjnym billboardem od dłuższego czasu pojawia się na poznańskich ulicach. Naszych Czytelników bulwersuje, że auto pojawia się przy szkołach. Na ul. Łozowej cztery razy pod oknami szkół przejeżdżało auto z bilbordem dot. aborcji. Jest to wstrętne, że dzieci sprawdzając jaka jest pogoda mogą zobaczyć taki bilbord. Czy fundacja za to odpowiedzialna myśli, co robi. To nie jest przyjemny widok dla nikogo - napisał do nas w ubiegłym tygodniu Czytelnik. Antyaborcja przy szkołach podstawowych - zauważył wczoraj kolejny.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Za akcję odpowiada fundacja Pro - Prawo do życia. Zdjęcia są drastyczne, bo aborcja jest drastyczna. To zabieg, podczas którego mordowane są dzieci i ludzie powinni mieć świadomość jak to wygląda - komentował w lutym Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji Pro - Prawo do życia. Dla większości dzieci, które miały szansę się urodzić widok takich zdjęć jest obojętny, bo nie rozumieją o co chodzi. Jeśli pytają i otrzymają spokojną odpowiedź, są spokojne. Nerwowo reagują dorośli zwolennicy aborcji - dodał.

Jak już wcześniej informowaliśmy po mieście jeździ umieszczony na lawecie bilbord o treści: "W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu od 2010 roku zabito 309 dzieci". Szpital zgłosił sprawę na policję. To niedopuszczalne. Lekarze dokonują terminacji tylko i wyłącznie w przypadkach określonych w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Np. wtedy, gdy życie matki jest zagrożone i rodzice występują z prośbą o przerwanie ciąży - komentował Lesław Ciesiołka, rzecznik szpitala na Polnej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro