Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 7
Reklama

A2: rusza budowa trzeciego pasa. Utrudnienia!

j
poniedziałek, 18.03.2019 r.
godz. 07.30
j | poniedziałek, 18.03.2019 r., godz. 07.30
A2: rusza budowa trzeciego pasa. Utrudnienia!

Po trwających niemal dwa tygodnie robotach przygotowawczych dziś w nocy rozpoczęły się prace przy budowie w obu kierunkach trzeciego pasa na autostradowej obwodnicy Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1012 hPa

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na 16 kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie nie tylko trzeci pas ruchu w każdym kierunku, ale również zmodernizowana zostanie nawierzchnia. W związku z zapowiedzianymi pracami kierowcy już od początku marca muszą się liczyć z utrudnieniami. Jednak od dzisiejszej nocy na budowie pojawił się ciężki sprzęt. Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami.

Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe miesiące będą trudnym czasem dla wszystkich kierowców, ale jeszcze nikt nigdy w Polsce nie podejmował tak dużego wyzwania, jakim jest rozbudowa działającej autostradowej obwodnicy miasta. Dzięki naszemu know-how i innowacyjności planujemy zakończenie prac nawierzchniowych, wymianą barier i oświetlenia, o pół roku wcześniej, niż pierwotnie zakładaliśmy, czyli do końca 2019 roku - zapewnia Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrada Wielkopolska SA. Prace drogowe będą realizowane tak, aby ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie na 2 pasach w każdym kierunku. Pozostałe prace związane z rozbudową i budową ekranów akustycznych oraz budową 10 tablic zmiennej treści ukończone zostaną w połowie 2020 roku. Należy pamiętać, że inwestycja będzie realizowana w znacznie szerszym zakresie niż przewiduje to umowa koncesyjna. Dlatego mamy nadzieję, że pogoda ułatwi prace drogowcom, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by zrobić to jak najlepiej i przede wszystkim zgodnie z planem – dodaje.

Od dzisiejszej nocy zmieniona została organizacja ruchu w tym miejscu. Wyjazd z obwodnicy na węzłach Poznań Komorniki i Poznań Luboń możliwy jest tylko skrajnymi pasami w obu kierunkach. W kierunku Świecka został wprowadzony zakaz poruszania się pasem szybkim dla samochodów ciężarowych (z uwagi na zawężenie pasa do 2,0 m). W kierunku Warszawy został zniesiony zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych (z uwagi na relacje z węzłami tylko z pasa szybkiego, czyli skrajnego).

Autostrada Wielkopolska zaznacza, że powyższy harmonogram prac może ulec zmianie z uwagi na warunki pogodowe.

 

Reklama