Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Dziś wiele budynków w Poznaniu rozbłysło na zielono

j
niedziela, 17.03.2019 r.
godz. 20.00
j | niedziela, 17.03.2019 r., godz. 20.00
Dziś wiele budynków w Poznaniu rozbłysło na zielono
fot. Maciej Kopiński

17 marca to Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. To właśnie tego dnia miłośnicy celtyckiej muzyki, irlandzkiego piwa i dobrej zabawy hucznie się bawią. Od lat w tej zabawie uczestniczy także Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dni Św. Patryka w Poznaniu po raz szesnasty organizuje Fundacja Kultury Irlandzkiej. Odbywają się pod patronatem honorowym Ambasadora Irlandii i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu już od poniedziałku. Święto narodowe Irlandii jest dla Fundacji okazją do zaprezentowania irlandzkiej kultury poprzez taniec, muzykę, film, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, spotkanie z legendami.

Z inicjatywy Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu w tym roku 17 marca zazieleni się wiele poznańskich budynków między innymi Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Archeologiczne, targowa Iglica, dworzec PKP, Most biskupa Jordana. Fundacja Kultury Irlandzkiej zazieleni okna swojej siedziby przy ul. Kramarskiej 1 – informowała Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. To jest coś niesamowitego, bo Polska bardzo się zaangażowała w tę akcję zazieleniania. W zeszłym roku pokonała wszystkie kraje. Była na pierwszym miejscu państw, jeśli chodzi o ilość podświetleń. Irlandia oczywiście nie wchodzi do tych statystyk, z nią się nie konkuruje. Poznański ratusz wygląda przepięknie w zieleni. Warto zobaczyć – dodała.

Reklama