Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

CBŚP zlikwidowało nielegalne laboratorium. Była w nim produkowana „medyczna marihuana”

j
niedziela, 17.03.2019 r.
godz. 15.30
j | niedziela, 17.03.2019 r., godz. 15.30
CBŚP zlikwidowało nielegalne laboratorium. Była w nim produkowana „medyczna marihuana”
fot. CBŚP

Nielegalne laboratorium działało w jednym z domów na terenie Turku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Bydgoszczy. Po tym jak uzyskali informację, że na terenie jednego z domów w powiecie tureckim mogą być produkowane narkotyki natychmiast przystąpili do działania.

Gdy udali się pod wskazany adres przeszukali posesję. Wewnątrz jednego z budynków gospodarczych policjanci odkryli profesjonalną i kompletną linię produkcyjną, w skład której wchodziły urządzenia służące do ekstrakcji oleju konopnego. Ponadto funkcjonariusze znaleźli półprodukty i substancje chemiczne. Według śledczych nielegalny proceder mógł działać od połowy zeszłego roku i polegał na wytwarzaniu oleju konopnego, który miał być wprowadzany na rynek jako legalna substancja, tak zwana „medyczna marihuana”. W rzeczywistości wytwarzano produkt zawierający w swoim składzie, kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2% - relacjonuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

W sprawie zatrzymana zostały trzy osoby. 50-letnia kobieta oraz jej 37-letni partner są podejrzani o produkcję nielegalnej substancji. Natomiast 30-letni mężczyzna według dotychczasowych ustaleń był prawdopodobnym organizatorem przestępczej działalności.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli około 10 kg suszu roślinnego, pył konopny, a także nasiona konopi wykorzystywane do uprawy roślin oraz gotowy produkt w postaci oleju konopnego. Zabezpieczony materiał dowodowy jest aktualnie szczegółowo analizowany a znalezione substancje są badane przez biegłego sądowego – dodaje kom. Jurkiewicz.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Turku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Turku wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy – kończy.

To już drugie w Polsce, zlikwidowane przez Centralne Biuro Śledcze Policji, laboratorium, w którym produkowano olej konopny. Poprzednie zostało ujawnione w ubiegłym roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Reklama