Reklama

Zmiany organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj

Od soboty wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w rejonie Górnego Tarasu Rataj. Swoje trasy zmieniły też autobusy MPK.

Zmiana polega na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo, oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu uległ kształt wysp dla pieszych - zostały one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu- informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na brak możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana została jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona została do jednego pasa, dozwolony jest tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona została do dwóch pasów, prawy służy do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy jest wyłącznie lewoskrętem- informują PIM.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany został na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze- dodają.

Ponadto od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Zegrze została zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu zgodnie z planem obowiązywać ma do połowy kwietnia 2019 roku.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami kursują autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM - ... - Chartowo - Piaśnicka - Inflancka - Milczańska - Brneńska - Krzywoustego - RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo - w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

Linia nr 166

ZIELINIEC - ... - Chartowo - Piaśnicka - Inflancka - Piłsudskiego - Zamenhofa - RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo - w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

Linie nr 162 i 196

Trasy bez zmian - w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostały tymczasowe przejazdy

Linia nr 192

RONDO RATAJE - ... - KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS - ... - Krzywoustego - Wiatraczna - Inflancka - Piłsudskiego - Zamenhofa - RONDO RATAJE

Linia nr 232

SZWAJCARSKA SZPITAL - Kurlandzka - Wiatraczna - Inflancka - Piłsudskiego - ... - RONDO KAPONIERA

Powrót po stałej trasie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro