Reklama
Reklama

Legendy klasycznego rapu w jednym kawałku. Wśród nich też poznaniak

fot. MaxFloRec/YT
fot. MaxFloRec/YT

Utwór "Średnioweicze" zapowiada album pt. Renesans. Wraz z opublikowaniem klipu do tego numeru ruszyła przedsprzedaż płyty.

Zbliża się wielkimi krokami szósty studyjny album duetu Pokahontaz. Jednak dorobek zespołu jest o wiele większy - w końcu członkowie śląskiego składu współtworzyli, wraz z Magikiem, także legendarny zespół Paktofonika. Po tragicznej śmierci lidera grupy, raperzy zdecydowali się wydać jeszcze jedną płytę z niepublikowanymi utworami z udziałem Piotra Łuszcza, po czym zmienili szyld na Pokahontaz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Fokus i Rahim nieustannie muszą mierzyć się z porównaniami do początków swojej kariery, w której udało im się zaskarbić sympatię większości dorastających wówczas nastolatków. O tych początkach powstał nawet film fabularny, który okazał się dużym sukcesem kasowym.

Raperzy dużo eksperymentowali z muzycznymi podkładami, zahaczając niekiedy o dubstep. Singiel promujący ich nowy album utrzymany jest za to w klasycznym brzmieniu - za produkcję odpowiadał je specjalista od takich brzmień, wrocławski producent Magiera. To musi odpowiadać poznańskiemu MC zaproszonemu do gościnnego udziału w "Średniowieczu", donGURALesko, który również preferuje klasyczne bity.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro