Reklama
Reklama

Lider wielkopolskiej listy PiS-u rzuca Ewie Kopacz wyzwanie... językowe

fot. Prof. Zdzisław Krasnodębski/FB
fot. Prof. Zdzisław Krasnodębski/FB

Do debaty w języku angielskim, niemieckim, a nawet francuskim wzywa byłą premier jedynka Zjednoczonej Prawicy w Wielkopolsce, Zdzisław Krasnodębski.

To już pewne - na czele wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej znajdzie się Ewa Kopacz. Jej głównym rywalem w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ma być pełniący obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski. Znany z konserwatywnych poglądów socjolog i filozof od razu zareagował propozycją zorganizowania dyskusji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Wydawało mi się, że ponieważ jak wiadomo w instytucjach unijnych posługujemy się językiem innym niż polski, że dobrze by było żebyśmy podyskutowali po angielsku lub niemiecku. Bardzo panią premier zapraszam do takiej dyskusji. Na pewno będzie to dyskusja prowadzona fair, po dżentelmeńsku, podzielimy się opiniami - powiedział Radiu Poznań prof. Krasnodębski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro