Reklama
Reklama

Lider wielkopolskiej listy PiS-u rzuca Ewie Kopacz wyzwanie... językowe

fot. Prof. Zdzisław Krasnodębski/FB

Do debaty w języku angielskim, niemieckim, a nawet francuskim wzywa byłą premier jedynka Zjednoczonej Prawicy w Wielkopolsce, Zdzisław Krasnodębski.

To już pewne - na czele wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej znajdzie się Ewa Kopacz. Jej głównym rywalem w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ma być pełniący obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski. Znany z konserwatywnych poglądów socjolog i filozof od razu zareagował propozycją zorganizowania dyskusji.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Wydawało mi się, że ponieważ jak wiadomo w instytucjach unijnych posługujemy się językiem innym niż polski, że dobrze by było żebyśmy podyskutowali po angielsku lub niemiecku. Bardzo panią premier zapraszam do takiej dyskusji. Na pewno będzie to dyskusja prowadzona fair, po dżentelmeńsku, podzielimy się opiniami - powiedział Radiu Poznań prof. Krasnodębski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro