Reklama
Reklama

Farmaceutyczny gigant otworzył w Poznaniu centrum ekspertyz finansowych. Praca dla 300 ekonomistów

fot. GSK
fot. GSK

To kolejna już inwestycja firmy, która główną siedzibę ma w Londynie, a w stolicy Wielkopolski urzęduje już od ponad 20 lat.

GSK Finance Hub uruchomiła w piątek centrum ekspertyz finansowych. Koncern działa w sektorze ochrony zdrowia firma GSK, jednak nowo powołana jednostka będzie skupiać się na kwestiach ekonomicznych. Docelowo pracę znaleźć może tam nawet 300 osób. Rekrutacja trwa już od jakiegoś czasu. Na tę chwilę zatrudniono już 80 osób.

Jak poinformowała firma za pośrednictwem PAP, poznańskie centrum dostarczać będzie strategiczne dane i analizy finansowe, szczególnie w obszarze planowania i prognozowania biznesowego oraz raportowania i kontroli finansowej. To trzecie takie centrum założone przez koncern na świecie. W Poznaniu od 2005 r. działa także Centrum Usług Biznesowych GSK IT - również jedno z trzech w skali globalnej. W zespole IT GSK pracuje 700 polskich specjalistów, wspierając 100 tys. pracowników GSK na całym świecie i obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych.

- Nowopowstałe centrum dołączy do globalnej sieci regionalnych hubów finansowych odpowiedzialnych za transformację procesów finansowych GSK w obszarze raportowania finansowego, rachunkowości zarządczej dla zakładów produkcyjnych i nadzoru nad księgowością transakcyjną. Firma ma ambicję stworzyć nowoczesny i technologicznie zaawansowany pion finansowy, świadczący światowej klasy usługi w 29 krajach europejskich - czytamy w komunikacie GSK.

Firma działająca w stolicy Wielkopolski od ponad 20 lat zainwestowała w Polsce łącznie 2 mld zł. Dla GSK nad Wisła pracuje 2 tys. osób, z czego lwia część - bo aż 1,5 tys. - właśnie w Poznaniu. Polskie placówki koncernu obsługują dystrybucję leków i szczepionek dla całego rynku europejskiego. Odpowiada za to Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne zlokalizowane w podpoznańskich Gądkach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro