Reklama
Reklama

Starsza kobieta wyrzuciła przez okno 52 tys. zł "policjantom". Już ich nie ma

fot. Sergio Ianni/Freeimages

Kolejna seniorka oszukana metodą "na policjanta", ale poniekąd także - "na wnuczkę". Oszuści wykorzystali łatwowierność Wielkopolanki.

79-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego padła ofiarą podwójnego oszustwa. Najpierw złodzieje zamarkowali jedną, bardziej znaną metodę wyłudzenia pieniędzy, żeby zdobyć zaufanie starszej pani. Gdy już to im się udało, przeprowadzili kolejny fortel, który już doprowadził do ograbienia 79-latki.

Pierwszy telefon był od kobiety, która zwróciła się do seniorki per "ciociu", jednocześnie podając jej prawdziwe imię. Tajemnicza rozmówczyni szybko się rozłączyła. Wkrótce telefon zadzwonił drugi raz - tym razem w słuchawce odezwał się głos mężczyzny podającego się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz wykorzystał dezorientację starszej pani po poprzednim telefonie.

- Seniorka twierdziła, że mężczyzna tłumaczył, iż na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa grupa przestępcza, która oszukuje ludzi i m. in. chcą okraść kobietę. Oszust nakazał 79-latce włożyć wszystkie pieniądze do reklamówki i wyrzucić przez okno prowadzące na podwórze. Mężczyzna dodał, że zabezpieczy je policjant, po to, by oszustom nie udało się okraść kobiety - mówi dziennikarzom portalu WLKP24.info sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

79-latka posłuchała rad fałszywego policjanta i wyrzuciła pieniądze przez okna na podwórze. Prosto w ręce oszustów. Było ich w sumie 52 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro