Reklama
Reklama

Powstają kolejne części Wartostrady

fot. PIM

Trzy kolejne odcinki Wartostrady będą miały łączną długość  2,5 km. Zakończenie całości prac zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku.

Najdłuższy połączy rejon mostu Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwa pozostałe połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, nad Cybiną.

Plac budowy dla pierwszego etapu - odcinka od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi w marcu został przejęty przez wykonawcę prac. Na istniejącym fragmencie Wartostrady powstanie monitoring wizyjny, oświetlenie oraz uzupełnione zostaną elementy małej architektury.

Od grudnia 2018 roku, po podpisaniu umowy w formule "zaprojektuj i wybuduj", wykonawca prowadzi prace projektowe oraz jest w trakcie uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, decyzji, które umożliwią realizację prac budowlanych. Robotyrozpoczną się od budowy kanalizacji teletechnicznej dla monitoringu miejskiego i oświetlenia - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie budowane części trasy - podobnie jak te już istniejące - zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną, a w rejonie mostu św. Rocha, mostu Chrobrego oraz dworca Garbary trzy zadaszone i monitorowane parkingi typu B+R dla 36 rowerów - dodają.

Zakończenie całości prac zostało zaplanowane na pierwszą połowę 2020 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro