Reklama

Kolejne osoby oszukane fałszywym SMS-em

Od kilku dni docierają do nas kolejne informacje o osobach oszukanych za pomocą fałszywych SMS-ów. Tym razem ofiarami oszustwa padło kilku mieszkańców Piły.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pile informuje, że od początku marca do siedziby miejscowej komendy zgłosiło się kilka osób, które zostały oszukane za pomocą fałszywego SMS-a - Wszystkie osoby otrzymały wiadomość SMS z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link osoby te zostały przekierowane na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazały te dane oszustom. Później okazało się, że z konta zostały pobrane wysokie kwoty pieniędzy. Gdy zgłaszający otrzymali ze swojego banku informację o przelewie na tak wysokie kwoty, zorientowali się, że zostali oszukani - relacjonuje Żaneta Kowalska.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale jednocześnie kolejny raz apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i nie reagowanie na wiadomości, które budzą nasze wątpliwości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro