Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kolejne osoby oszukane fałszywym SMS-em

BS
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 19.01
BS | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 19.01
Kolejne osoby oszukane fałszywym SMS-em

Od kilku dni docierają do nas kolejne informacje o osobach oszukanych za pomocą fałszywych SMS-ów. Tym razem ofiarami oszustwa padło kilku mieszkańców Piły.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pile informuje, że od początku marca do siedziby miejscowej komendy zgłosiło się kilka osób, które zostały oszukane za pomocą fałszywego SMS-a - Wszystkie osoby otrzymały wiadomość SMS z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link osoby te zostały przekierowane na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazały te dane oszustom. Później okazało się, że z konta zostały pobrane wysokie kwoty pieniędzy. Gdy zgłaszający otrzymali ze swojego banku informację o przelewie na tak wysokie kwoty, zorientowali się, że zostali oszukani - relacjonuje Żaneta Kowalska.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale jednocześnie kolejny raz apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i nie reagowanie na wiadomości, które budzą nasze wątpliwości.

Reklama