Reklama

Przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany, a rower został skradziony

Kilka dni temu policjanci patrolujący ulice Chodzieży zauważyli rowerzystę, który ominął zamknięte rogatki i przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. Szybko okazało się, że to najmniejszy problem tego mężczyzny.

Policjanci zauważyli mężczyznę przejeżdżającego przez zamknięty przejazd kolejowy w trakcie rutynowego patrolu ulicami miasta - Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany. Nie umknął także uwadze policjantów fakt, że rowerzysta poruszał się damskim rowerem. Początkowo mężczyzna twierdził, że pożyczył go od kolegi, ale po pewnym czasie przyznał się, że rower ukradł na jednym z chodzieskich osiedli, ale nie wie dokładnie gdzie, bo nie zna miasta - relacjonujeKarolina Smardz-Dymek, oficer prasowa miejscowej policji.

Właściciela roweru udało się szybko odnaleźć. Wycenił on wartość roweru na 1000 złotych. Zatrzymany mężczyzna ma 25 lat i jest mieszkańcem powiatu obornickiego -Dopuścił się przestępstwa działając w warunkach recydywy, zatem sąd może wymierzyć mu karę za popełnione przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Tym samym grozi mu blisko 8 lat więzienia - podsumowuje Smardz-Dymek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro