Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów? Zobacz film

j
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 14.44
j | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 14.44
Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów? Zobacz film
fot. Policja

Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów może prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci ostrowskiej komendy przygotowali krótki film instruktażowy jak prawidłowo korzystać z dróg rowerowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dzielnicowa ostrowskiej komendy sierż. sztab. Paulina Kozłowska na swojej dzielnicy zwróciła uwagę na niewłaściwe korzystanie z dróg rowerowych na ulicy Limanowskiego. Chcąc zapewnić poczucie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jej działaniem priorytetowym jest wyeliminowanie negatywnych zachowań tam występujących – informuje sierż.sztab. Małgorzata Łusiak, rzecznik policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Między innymi dlatego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zrealizowali krótki film instruktażowy „Nakręcamy Bezpieczeństwo”, który przedstawia m. in. najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów.

Przy okazji ostrowscy policjanci w związku ze zbliżającym się sezonem rowerowym zwracają się z apelem do niechronionych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Rowerzyści poruszający się m. in. ulicami, drogami rowerowymi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów ruchu drogowego - kończy sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.

Reklama