Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Drewnianą laską pobił swoją 75-letnią matkę. Kobieta trafiła do szpitala

j
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 14.16
j | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 14.16
Drewnianą laską pobił swoją 75-letnią matkę. Kobieta trafiła do szpitala
fot. Policja

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące 42-latek spędzi w areszcie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa

Do zdarzenia doszło w gminie Kłodawa. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że 42-letni mężczyzna pobił drewnianą laską swoją matkę. Kobieta w obawie o swoje życie uciekła do sąsiadów, którzy na miejsce wezwali pomoc. 75-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Sprawca pobicia został zatrzymany.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od co najmniej roku znosiła wyzwiska, szarpanie, ciągnięcie za włosy oraz groźby syna. Dopiero, gdy po raz kolejny uciekła z domu przed oprawcą, sąsiedzi wezwali pomoc, a pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę – informuje st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej - dodała.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Reklama