Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Miejska radna chce zakazu wjazdu dla aut nauki jazdy na Winogrady

BS
środa, 13.03.2019 r.
godz. 21.31
BS | środa, 13.03.2019 r., godz. 21.31
Miejska radna chce zakazu wjazdu dla aut nauki jazdy na Winogrady

Ograniczenia ruchu samochodów nauki jazdy na Winogradach chce miejska radna Halina Owsianna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na Winogradach mieści się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który prowadzi egzaminy dla mieszkańców sporej części naszego województwa. W związku z tym winogradzkie ulice są często odwiedzane przez "elki" prowadzone przez uczniów uczących się dopiero jazdy. W samym Poznaniu szkół jazdy jest ponad sto, ale na poznańskich ulicach szkolą się też uczniowie z odległych miejscowości. Dziś reporter WTK spotkał chłopaka, który na jazdy przyjechał spod Wągrowca.

Ukrócić ten proceder chce Halina Owsianna, która skierowała zapytanie w tej sprawie do prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Problem rozumie też poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który napisał list w tej sprawie do WORDu - Po pierwsze przenieść ten ruch poza Poznań do mniejszych miejscowości Wielkopolski. Inny pomysł, żeby rozłożyć ten ruch na terenie całego miasta - mówi poseł.

Pomysł Wróblewskiego podoba się instruktorowi z Gniezna - W tej chwili egzaminy są na przykład w Miliczu, który jest małym miasteczkiem. W Inowrocławiu też stosunkowo małe miasto - mówi instruktor.

Przedstawicielka miasta przyznaje, że miasto zna problem i planowane jest spotkanie urzędników z przedstawicielami WORDu. Sam WORD też zdaje sobie sprawę z problemu, ale zaznacza, że jest on generowany głównie przez szkoły jazdy, a nie siedemnaście samochodów egzaminacyjnych, którymi dysponuje WORD.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama