Reklama

Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu

W pierwszym przetargu na przebudowę placu Kolegiackiego nie udało się wyłonić zwycięzcy, bo jedyna oferta okazała się za droga.

Również do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i ponownie okazało się, że oferta przekracza zaplanowany budżet. Miasto zaplanowało, że przebudowa będzie kosztowała 20,8 mln zł, a złożona oferta opiewała na kwotę 27,5 mln zł. Tym razem miasto zdecydowało się jednak na podwyższenie budżetu - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z firmą budowlaną, która złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na projekt rewaloryzacji placu Kolegiackiego. W najbliższych dniach będziemy tę umowę podpisywać - powiedziała Katarzyna Parysek - Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UM. Wiadomo, że miasto oszczędzi między innymi na planowanej multimedialnej ekspozycji.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Remont placu oznacza, że zniknie z niego parking. Ma się pojawić za to fontanna, ławki i więcej zieleni. Wyeksponowane zostaną też pozostałości dawnej kolegiaty, które odkryli archeolodzy pracujący na placu Kolegiackim. Z przekazywanych informacji wynika, że prace mogą się rozpocząć już w kwietniu i potrwają półtora roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro