Reklama
Reklama

Udało się wybrać wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Prace mogą rozpocząć się już w kwietniu

W pierwszym przetargu na przebudowę placu Kolegiackiego nie udało się wyłonić zwycięzcy, bo jedyna oferta okazała się za droga.

Również do drugiego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i ponownie okazało się, że oferta przekracza zaplanowany budżet. Miasto zaplanowało, że przebudowa będzie kosztowała 20,8 mln zł, a złożona oferta opiewała na kwotę 27,5 mln zł. Tym razem miasto zdecydowało się jednak na podwyższenie budżetu - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z firmą budowlaną, która złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym na projekt rewaloryzacji placu Kolegiackiego. W najbliższych dniach będziemy tę umowę podpisywać - powiedziała Katarzyna Parysek - Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UM. Wiadomo, że miasto oszczędzi między innymi na planowanej multimedialnej ekspozycji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Remont placu oznacza, że zniknie z niego parking. Ma się pojawić za to fontanna, ławki i więcej zieleni. Wyeksponowane zostaną też pozostałości dawnej kolegiaty, które odkryli archeolodzy pracujący na placu Kolegiackim. Z przekazywanych informacji wynika, że prace mogą się rozpocząć już w kwietniu i potrwają półtora roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro