Reklama
Reklama

Mężczyzna i kobieta oszukani fałszywymi SMS-ami. Stracili duże kwoty pieniędzy

fot. policja

W ciągu zaledwie kilku dni policjanci z terenu powiatu szamotulskiego otrzymali informacje o dwóch oszustwach dokonanych za pomocą fałszywych SMS-ów.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 4 marca do policjantów z posterunku w Obrzycku -Mężczyzna na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom - relacjonuje Sandra Chuda z miejscowej policji. Z konta mężczyzny zniknęła spora suma pieniędzy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Kilka dni później podobne przestępstwo zgłosiła mieszkanka gminy Szamotuły -7 marca kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link została przekierowana na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Później okazało się, że z jej konta została pobrana dużo większa kwota - mówi Chuda.

Policjanci prowadzą postępowanie w obu sprawach i apelują o zwiększoną ostrożność w przypadku otrzymania podobnych wiadomości i niekorzystania z przesyłanych taką drogą linków.

Również na naszych łamach wielokrotnie informowaliśmy o podobnych oszustwach. Kilka godzin temu opublikowaliśmy między innymi komunikat banku ING.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro