Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Mężczyzna i kobieta oszukani fałszywymi SMS-ami. Stracili duże kwoty pieniędzy

BS
środa, 13.03.2019 r.
godz. 17.31
BS | środa, 13.03.2019 r., godz. 17.31
Mężczyzna i kobieta oszukani fałszywymi SMS-ami. Stracili duże kwoty pieniędzy
fot. policja

W ciągu zaledwie kilku dni policjanci z terenu powiatu szamotulskiego otrzymali informacje o dwóch oszustwach dokonanych za pomocą fałszywych SMS-ów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 4 marca do policjantów z posterunku w Obrzycku - Mężczyzna na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom - relacjonuje Sandra Chuda z miejscowej policji. Z konta mężczyzny zniknęła spora suma pieniędzy.

Kilka dni później podobne przestępstwo zgłosiła mieszkanka gminy Szamotuły - 7 marca kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link została przekierowana na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Później okazało się, że z jej konta została pobrana dużo większa kwota - mówi Chuda.

Policjanci prowadzą postępowanie w obu sprawach i apelują o zwiększoną ostrożność w przypadku otrzymania podobnych wiadomości i niekorzystania z przesyłanych taką drogą linków.

Również na naszych łamach wielokrotnie informowaliśmy o podobnych oszustwach. Kilka godzin temu opublikowaliśmy między innymi komunikat banku ING.

Reklama