Reklama
Reklama

Nie będzie antyprzemocowych warsztatów dla Pawła Sowy. Urząd Miasta twierdzi, że nie doszło do sytuacji opisywanych przez Annę Wachowską-Kucharską

Przypomnijmy, że Anna Wachowska-Kucharska nagłośniła rzekome pobicie pod koniec lutego. Opis incydentu przekazała między innymi do Urzędu Miasta z prośbą o przeprowadzenie warsztatów antyprzemocowych.

Z relacji radnej wynikało, że Paweł Sowa miał nakrzyczeć na nią, a następnie uderzyć w skroń -Stałam jak wmurowana, nie wiedziałam, co mam zrobić, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji, nikt mnie nigdy nie uderzył - relacjonował Wachowska - Kucharska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" i dodawała - Kiedy mnie wreszcie odetkało, zwróciłam mu uwagę, że przekroczył właśnie nieprzekraczalną granicę. Wtedy on podszedł do mnie z impetem jeszcze raz. Dłońmi zaciśniętymi w kształt okularów lub lornetki uderzał w moje oczodoły i mówił wściekłym głosem: "Widzisz to? Widzisz to? Jesteś chora, jesteś chora!".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Paweł Sowa zaprzecza, żeby do takich zdarzeń miało dojść. Obie strony twierdzą, że mają świadków zdarzenia, a Wachowska-Kucharska złożyła doniesienie w tej sprawie na policji. Sprawa zapewne znajdzie swój finał w sądzie. Natomiast notatkę z zajścia osiedlowa radna złożyła w Urzędzie Miasta. Do notatki dołączono też prośbę o przeprowadzenie warsztatów antyprzemocowych oraz wprowadzenie do rady mediatora. Dokumenty trafiły doArkadiusza Bujaka, dyrektora Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta.

Z dyrektorem rozmawiał w środę dziennikarz Radia Poznań -Nie widzę potrzeby. Wszystkie sytuacje opisane przez panią Annę Wachowską - Kucharską w piśmie zostały przez nas zweryfikowane i żadne z nich nie miało miejsca, a tymi sytuacjami pani Wachowska - Kucharska argumentowała, że przeprowadzenie warsztatów jest konieczne. Po drugie za chwilę będą wybory, nie wiemy jaki będzie skład rady osiedla i może ten konflikt rozładuje się naturalnie? - skomentował Bujak.

W jednej z przedstawianych wersji pojawia się też informacja, że do zdarzenia miało dojść już po zakończeniu sesji Rady Osiedla. Tego Urząd Miasta nie jest w stanie sprawdzić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro