Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj

j
środa, 13.03.2019 r.
godz. 14.30
j | środa, 13.03.2019 r., godz. 14.30
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj
fot. PIM

Ze względu na planowane wdrożenie kolejnego etapu prac przy przebudowie torowiska na Górnym Tarasie Rataj od 16 marca nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Bobrzańska/Chartowo i Wiatraczna/Żegrze.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zmiana będzie polegać na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo, oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu ulegnie kształt wysp dla pieszych  - zostaną one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na brak możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana zostanie jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona zostanie do jednego pasa, dozwolony będzie tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona zostanie do dwóch pasów, prawy służyć będzie do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy będzie wyłącznie lewoskrętem – informują PIM.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany zostanie na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze - dodają.

Ponadto od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Zegrze zostanie zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu zgodnie z planem obowiązywać ma do połowy kwietnia 2019 roku.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Milczańska – Brneńska – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linia nr 166

ZIELINIEC – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linie nr 162 i 196

Trasy bez zmian – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linia nr 192

RONDO RATAJE – … – KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS – … – Krzywoustego – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE  

Linia nr 232

SZWAJCARSKA SZPITAL – Kurlandzka – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – … – RONDO KAPONIERA

Powrót po stałej trasie.

Reklama