Reklama
Reklama

12 obecnych i byłych pracowników banku zatrzymanych w sprawie piramidy finansowej

fot. CBA

W wyniku działania grupy ponad 2000 osób straciło co najmniej 600 milionów złotych.

Do kolejnych zatrzymań w sprawie piramidy finansowej doszło dziś rano w Wielkopolsce. Zatrzymanych zostało 12 osób, byłych i obecnych pracowników jednego z banków, w tym dwóch z pionu kierowniczego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym funkcjonowania w latach 2012-2017 na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej. W toku postępowania ustalono, że grupa stworzyła i zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. W wyniku działania grupy ponad 2000 osób straciło co najmniej 600 milionów złotych. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków. Minimalna kwota inwestycji wynosiła 40 tys. euro. Wszystko wskazuje na to, że pracownicy banków działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych świadomie wprowadzali nabywców w błąd. Przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi - dodaje.

Zatrzymane dziś osoby usłyszą zarzuty oszustwa.

Przypomnijmy. W tej sprawie już 5 marca agenci CBA zatrzymali 11 osób. Przedstawiono im m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i prania pieniędzy. Wobec 7 podejrzanych Sąd Rejonowy w Łodzi zastosował trzymiesięczny areszt. Natomiast wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze - dodaje CBA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro