Reklama
Reklama

Maciej Wudarski ma nową pracę. Znalazł się w zespole, który ma przygotować koncepcję nowej miejskiej instytucji

fot. archiwum
fot. archiwum

O powołaniu nowego zespołu, w którym zatrudnienie znalazł były zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski, jako pierwsza poinformowała Telewizja WTK.

O powołaniu zespołu można dowiedzieć się z opublikowanego zarządzenia prezydenta - Powołuje się Zespół, którego zadaniem jest przygotowanie koncepcji przekazania zadań wykonywanych przez jednostki miejskie w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi do nowej struktury organizacyjnej - czytamy w nim.

Do zespołu trafiło kilka osób. Jego szefem został Włodzimierz Dudlik - pełnomocnik prezydenta, a wcześniej pracownik Aquanetu, a należą do niego też zatrudnieni obecnie urzędnicy z kilku wydziałów UM czy ZDM. Maciej Wudarski jest jedyną osobą w zespole, która obecnie nie jest związana z magistratem -Prezydent obdarzył mnie zaufaniem i powołał mnie do tego zespołu - mówi enigmatycznie były zastępca prezydenta Poznania.

Wudarski ma być "koordynatorem odpowiedzialnym za przygotowanie koncepcji" nowej miejskiej instytucji, która zajmie się sprawami wód opadowych i roztopowych. Chodzi o to, żeby te sprawy skonsolidować w jednej instytucji, bo dziś są one rozproszone po kilku.

Na razie nie wiadomo, jaką formę prawną przyjmie nowa instytucja. Więcej informacji na temat planów miasta w tej kwestii mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro