Reklama
Reklama

Brutalnie pobili mężczyznę, bo zwrócił im uwagę, żeby... nie załatwiali potrzeb fizjologicznych pod ścianą. Sąd skazał napastników

O brutalnym pobiciu, do którego doszło przy jednym z centrów handlowych w Swarzędzu, pisaliśmy na naszych łamach w grudniu. Teraz Tygodnik Swarzędzki poinformował, że obaj napastnicy zostali już skazani.

Z relacji Tygodnika Swarzędzkiego wynika, że do zdarzenia doszło pod koniec listopada w godzinach wieczornych przy centrum handlowym Agrobex. Przechodzień miał zwrócić uwagę dwóm młodym mężczyznom, że w budynku jest toaleta i nie muszą załatwiać potrzeb fizjologicznych pod ścianą. Mężczyzna następnie oddalił się na zakupy, ale młodzi postanowili zaczekać na niego - Sprawcy przewrócili swoją ofiarę na ziemię, kopali po całym ciele, zadawali ciosy pięściami - relacjonuje na łamach gazety komisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta policji w Swarzędzu.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Na miejsce wezwano policję, która szybko zatrzymała dwóch mężczyzn. Okazało się, że to 20 i 30-letni mieszkańcy Poznania.Pobity mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Miał między innymi złamany nos i pękniętą kość twarzoczaszki. Teraz lokalna gazeta poinformowała, że mężczyźni zostali już skazani -Pierwszy ze sprawców został skazany na rok bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zadośćuczynienie finansowe, drugi z mężczyzn został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności i zadośćuczynienie dla ofiary - relacjonuje w rozmowie z gazetą Borowiak.

Prokurator wnioskował dla obu sprawców o karę trzech lat pozbawienia wolności, ale sąd ze względu na okazaną skruchę i chęć naprawiania wyrządzonej szkody zmniejszył orzeczoną karę.

Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro