Reklama

Trwają przygotowania do rozbudowy autostrady A2 na wysokości Poznania

Zgodnie z zapowiedziami wkrótce ma się rozpocząć rozbudowa autostrady A2 na wysokości Poznania. W tej chwili trwają przygotowania do tej inwestycji.

Pierwsze prace pomiędzy węzłami Zachód a Luboń już przeprowadzono, a na najbliższe dni zaplanowane są kolejne roboty -13 marca ruszą prace związane z poszerzeniem łącznicy na węźle Poznań Luboń. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 155km+870 - 164km+100. Prace będą prowadzone również od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Luboń. W nocy z 17 na 18 marca rozpoczną się prace na jezdni południowej w kierunku Warszawy oraz północnej (kierunek Świecko) pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki. Dla ruchu udostępniony będzie pas awaryjny. Wszystkie pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra. Prace odbywać się również będą na jezdni południowej pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń. W kierunku Warszawy pojazdy będą poruszały się tylko pasem awaryjnym. Z kolei na jezdni północnej (kierunek Świecko) pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń dostępne 3 pasy ruchu: jeden w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu kierunkach dostępne więc będą po dwa pasy ruchu - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miasta.

W ramach zaplanowanej rozbudowy na 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie trzeci pas ruchu w każdym kierunku. Dodatkowo zmodernizowana zostanie nawierzchnia tego odcinka

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro