Reklama
Reklama

Poznaniacy wypuścili nowy singiel. Znany publicysta: "Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?"

fot. Latarnia Records/YT
fot. Latarnia Records/YT

Album, z którego pochodzi utwór "Nag Champa" został wydany przed 11 miesiącami, jednak to teraz przyozdobiono go efektownym teledyskiem.

Syny to zespół prezentujący alternatywny hip-hop, inspirowany tym, co działo się w polskim osiedlowym rapie lat 90. Tyczy się to głównie warstwy tekstowej, pozbawionej technicznych zabaw formą i wyszukaną treścią. Kreacja zespołu opiera się raczej na przaśnych, niezbyt lotnych frazach, rzucanych jakby od niechcenia. Całości dopełnia produkcja, która wymyka się oczywistym inspiracjom osiedlowym rapem - można tu odnaleźć odwołania do trip-hopu i innych gatunków muzyki elektronicznej. Pomimo ulicznej stylistyki poznaniaków, największą popularność zyskują oni nie na osiedlach, ale na korytarzach ASP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Właśnie do sieci trafił kolejny klip promujący drugi album Synów. Marcin "Flint" Węcławek, jeden z czołowych publicystów zajmujących się rapem umieścił go na swoim facebookowym koncie z dopiskiem "Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?". Co ciekawe, dziennikarz, który publikował jeszcze w kultowym "Ślizgu", wcale nie jest fanem duetu, a o twórczości Synów często wypowiadał się wręcz lekceważąco.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro