Reklama

Poznaniacy wypuścili nowy singiel. Znany publicysta: "Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?"

fot. Latarnia Records/YT
fot. Latarnia Records/YT

Album, z którego pochodzi utwór "Nag Champa" został wydany przed 11 miesiącami, jednak to teraz przyozdobiono go efektownym teledyskiem.

Syny to zespół prezentujący alternatywny hip-hop, inspirowany tym, co działo się w polskim osiedlowym rapie lat 90. Tyczy się to głównie warstwy tekstowej, pozbawionej technicznych zabaw formą i wyszukaną treścią. Kreacja zespołu opiera się raczej na przaśnych, niezbyt lotnych frazach, rzucanych jakby od niechcenia. Całości dopełnia produkcja, która wymyka się oczywistym inspiracjom osiedlowym rapem - można tu odnaleźć odwołania do trip-hopu i innych gatunków muzyki elektronicznej. Pomimo ulicznej stylistyki poznaniaków, największą popularność zyskują oni nie na osiedlach, ale na korytarzach ASP.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Właśnie do sieci trafił kolejny klip promujący drugi album Synów. Marcin "Flint" Węcławek, jeden z czołowych publicystów zajmujących się rapem umieścił go na swoim facebookowym koncie z dopiskiem "Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?". Co ciekawe, dziennikarz, który publikował jeszcze w kultowym "Ślizgu", wcale nie jest fanem duetu, a o twórczości Synów często wypowiadał się wręcz lekceważąco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro