Reklama
Reklama

I ty możesz spróbować zastąpić Martę Mazurek

fot. Poznan.pl
fot. Poznan.pl

Do 18 marca można składać aplikację na stanowisko zajmowane w poprzedniej kadencji przez aktualną radną Koalicji Obywatelskiej.

- Zadania stawiane przez Miasto dla osoby na tym stanowisku to realizowanie polityki w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności na płeć, światopogląd, wiek, narodowość, religię czy orientację seksualną - czytamy w ogłoszeniu.

Do obowiązków zwycięzcy rekrutacji należeć ma m.in.: opracowywanie i opiniowanie projektów uchwał i zarządzeń w zakresie zasady równego traktowania. Pełnomocnik prezydenta będzie też podejmować działania zmierzające do eliminacji lub ograniczenia wykluczeń społecznych. Jego zadania polegają także na promowaniu, upowszechnianiu i propagowaniu problematyki równego traktowania m.in. poprzez organizowanie szkoleń, debat, konferencji akcji edukacyjnych i informacyjnych. Ogłoszenie określa też ramy pracy na tym stanowisko - to m.in. współpraca z organizacjami społecznymi w obszarze przeciwdziałania różnym przejawom dyskryminacji w tym, w szczególności z Zespołem ds. Polityki Równości i Różnorodności.

O tę pracę nie może się jednak starać każdy. Od kandydatów wymaga się wykształcenia wyższego magisterskiego, w kierunku nauk społecznych, a także minimum 4-letniego stażu pracy, w tym 2-letniego doświadczenia w działaniach na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu, dyskryminacji, równego traktowania. Potrzebna jest także wiedza z zakresu polityki społecznej oraz dobra znajomość przepisów prawa dot. działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Trudno też sobie wyobrazić, by osoba na tym stanowisku poradziłaby sobie bez umiejętności wystąpień publicznych, prowadzenia spotkań, prezentacji, negocjacji, a także wysokiego poziom umiejętności organizacyjnych i społecznych, czy też dobrej znajomości języka angielskiego.

Aplikację można składać do 18 marca drogą elektroniczną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro