Reklama
Reklama

Poznań Europejską Stolicą Młodzieży 2022? Właśnie zakwalifikował się do finałowej piątki

fot. panorama.poznan.pl
fot. panorama.poznan.pl

O pomyślnym rozstrzygnięciu w kolejnym etapie wyborów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022 poinformował prezydent Jaśkowiak na swoim Facebooku.

O tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Poznań ubiegał się wraz z 11 innymi miastami. Wiadomo już, że w pokonanym polu pozostawił 6 z nich. Jeśli Poznaniowi udałoby się pokonać 4 kolejnych rywali, to przez cały rok nad Wartą organizowane będą specjalne wydarzenia sygnowane znakiem ESM2022. Magistrat liczy, że taki tytuł pozwoli na jeszcze większą aktywizację młodzieży, a także nawiązanie bliższych relacji z rówieśnikami z innych części Europy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Przyznawanie co roku innemu miastu tego tytułu jest inicjatywą Europejskiego Forum Młodzieży. Jako pierwszy dzierżył go holenderski Rotterdam. Aktualnie mianem Europejskiej Stolicy Młodzieży może poszczycić się serbski Nowy Sad. - Kto następny? Ja wierzę, że Poznań - napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Jacek Jaśkowiak. Spośród finałowej piątki zwycięzca zostanie wyłoniony w listopadzie tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro