Reklama
Reklama

Zabijał karpie tępą gilotyną, spędzi 3 miesiące w więzieniu

Jest wyrok dla mężczyzny, który na targu w Krotoszynie znęcał się nad rybami - tak zakwalifikował jego zachowanie Sad Rejonowy.

O sprawie Wojciecha Cz. pisaliśmy już w grudniu w artykule: Brutalne zabijanie karpi na targowisku. Mężczyzna obcinał rybom głowy tępą gilotyną [UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO]. Po ujawnieniu nagrania, na którym widać jak mężczyzna zabija karpie bez uprzedniego ogłuszenia, w dodatku tępą gilotyną - rozpętała się gorąca dyskusja w Internecie. Sprawa ma też swoje konsekwencje prawne. W poniedziałek Cz. odpowiedział za swoje czyny przed krotoszyńskim Sądem Rejonowym.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Sprawca przyznał się do przestępstwa, a także, że zabijał karpie tępą gilotyną celowo, na wyraźną prośbę klientów, którzy cenią sobie mięso karpia pozbawianego życia w ten sposób. Jednocześnie jednak Wojciech Cz. twierdził, iż nie wiedział, że prawo nakazuje mu ogłuszenia ryby. Ani prokurator, ani oskarżyciel strony społecznej nie dali wiary tym tłumaczeniom i domagali się wysokiej karty dla sprawcy.

Ostatecznie emerytowany rolnik został skazany na 3 miesiące bezwzględnego więzienia. Musi on też zapłacić 1700 zł na rzecz Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami w Krotoszynie oraz wesprzeć Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! kwotą 1800 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro