Reklama

Poznańska organizacja LGBT+ otwiera się na obywateli Ukrainy

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Grupa Stonewall poszukuje osób do prowadzenia grupy spotkaniowej dla LGBT+ z Ukrainy mieszkających w Poznaniu - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Prężne działająca w Poznaniu organizacja walcząca o prawa osób LGBT+ ma w planie rozszerzyć swoją aktywność o ukraińską społeczność zamieszkałą w stolicy Wielkopolski. Tak wynika z ogłoszenia zamieszczonego na ich stronie internetowej.

- Społeczność osób z Ukrainy w Polsce i w Poznaniu jest coraz liczniejsza. Według wyników badań Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska - Ukraina w Poznaniu, zaprezentowanych 30 listopada 2018 r. w aglomeracji poznańskiej mieszka i pracuje około 100 tys. Ukraińców. Wśród nich są również osoby LGBT+, którym należy dać przestrzeń i platformę do tego, ale zaznaczali swoją obecność w przestrzeni publicznej - piszą aktywiści.

Oferta Stonewall nie obejmuje wyłącznie działań w samym Poznaniu, choć ten ma być dla nich punktem wyjścia. - Przyjmując nawet najbardziej ostrożne szacunki trzeba stwierdzić, że osób LGBT+ w samym Poznaniu jest co najmniej kilkaset. Nasza grupa będzie nie tylko wspierać ich w rozwiązywaniu codziennych problemów, ale również wzmocni ich i da energię do dzielenia się z całą społecznością osób LGBT+ na Ukrainie - czytamy w ogłoszeniu

Co warto zaznaczyć, poszukiwane są osoby do pracy, a nie wolontariusze. Poznańscy aktywiści oferują elastyczne warunki zatrudnienia, stawkę oscylującą między 100-150 zł za godzinę zajęć, a także zwrot kosztów dojazdów, w przypadku osób aplikujących spoza Poznania. W zamian Stonewall oczekuje doświadczenia w moderowaniu grup spotkaniowych. dyspozycyjności, znajomości języków rosyjskiego i ukraińskiego oraz rozeznania w tematyce LGBT+. Mile widziane jest także przygotowanie psychologiczne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro