Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Samochody wróciły na św. Marcin. Mogą poruszać się z prędkością 20 km /h

j
poniedziałek, 11.03.2019 r.
godz. 08.31
j | poniedziałek, 11.03.2019 r., godz. 08.31
Samochody wróciły na św. Marcin. Mogą poruszać się z prędkością 20 km /h
fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek zgodnie z zapowiedziami na zrewaloryzowanym odcinku ulicy Święty Marcin pomiędzy ulicami Gwarną a Ratajczaka wznowiony został ruch samochodowy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegły czwartek ulica Święty Marcin została w pełni otwarta dla pieszych. Zakończył się pierwszy etap Programu Centrum, który za zadanie ma przebudowę tras tramwajowych oraz uspokojenie ruchu samochodowego w ulicach Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności oraz Towarowa.

Natomiast od poniedziałku po zrewaloryzowanym odcinku ulicy mogą poruszać się samochody. Co ważne prędkość w tym miejscu została ograniczona do do 20 km/h. W związku z zakończeniem prac wróciła stała organizacja ruchu w rejonie ulic Św. Marcin, Ratajczaka, 27 Grudnia, Kantaka.

Jak zapowiadają PIM realizacja kolejnych etapów Projektu Centrum jest już coraz bliżej. Rozpoczęły się już prace projektowe związane z przebudową  fragmentu  ulicy  Święty Marcin  na  odcinku  od  Mostu Uniwersyteckiego do Al.  Niepodległości  wraz  ze  skrzyżowaniem  z  Al.  Niepodległości  oraz Towarową. Ponadto Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisała przetarg, który wyłoni projektanta budowy trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka – informują PIM.

Reklama