Reklama

Ekipy budowlane wróciły na pętlę Wilczak

fot. UMP
fot. UMP

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że zakończyły się prace rozbiórkowe na pętli Wilczak. Teraz ekipy budowlane mają powrócić w to miejsce.

- Na dzień dzisiejszy zakończyły się prace, które polegały na demontażu starej pętli, torowiska i wszystkiego co było związane z pętlą - mówił w styczniu ówczesny prezes PIM Jaromir Weigel. Od tego czas na pętli niewiele się działo, ale teraz Urząd Miasta poinformował, że budowlańcy wracają na pętlę. Obecnie prowadzone są prace instalacyjne i pierwsze prace ziemne, ale z dnia na dzień natężenie prac ma rosnąć -W ramach projektu przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wraz z siecią trakcyjną. Na pętli pojawią się również przebudowane perony tramwajowe z nowymi wiatami przystankowymi, a całość uzupełnią elementy małej architektury, systemu identyfikacji miejskiej oraz stacja trakcyjna dla przyszłej trasy tramwajowej. Ciągi komunikacyjne w obrębie pętli zostaną wyposażone w rozwiązania ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi - informuje magistrat.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Oczywiście w ramach prowadzonych prac przygotowane zostanie też wyprowadzenie torowiska w kierunku przyszłej trasy tramwajowej na Naramowice. Właściwe prace związane z budową tej trasy rozpoczną się pod koniec roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro