Reklama
Reklama

Sprawcy napadu na Ukraińców ujęci przez czerwonackich policjantów

fot. poznan.policja.gov.pl

Dokładnie miesiąc trwały czynności policji, które doprowadziły do zatrzymania odpowiedzialnych za rozbój w Koziegłowach.

7 lutego w godzinach wieczornych doszło do napaści na trzech obywateli Ukrainy - dwóch mężczyznach i jednej kobiecie. Napastnicy zaatakowali swoje ofiary, kiedy wspomniana trójka szła do pracy. - W trakcie przejścia nieoświetloną ścieżką przez tereny zielone, obywatele Ukrainy zostali napadnięci przez nieznanych mężczyzn. Łupem sprawców padły dokumenty wydane na terenie Ukrainy, pieniądze w walucie polskiej i obcej oraz telefon komórkowy - czytamy na stronie poznańskiej policji.

Niespełna miesiąc trwało poczucie bezkarności sprawców. Jednak w końcu także i ich dosięgło ramię sprawiedliwości. - W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Czerwonaku 6 marca br. doszło do ujawnienia oraz zatrzymania dwóch sprawców przestępstwa. Ponadto policjanci z Czerwonaka odzyskali skradzione mienie - piszą funkcjonariusze.

Sprawcy przestępstwa zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu, gdzie przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary pozbawienia wolności na pół roku oraz ograniczenia wolności w postaci wykonywania prac na cele społeczne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro