Reklama

Jurek Owsiak ogłosił wynik tegorocznego finału WOŚP. Padł kolejny rekord!

fot. Adam Warżawa/PAP

W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, na której Jurek Owsiak ogłosił wyniki tegorocznego finału WOŚP.

Zwykle wyniki finału ogłaszano w Warszawie, ale w tym roku zdecydowano się na zmianę miejsca konferencji prasowej. Odbyła się ona w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jurek Owsiak na początku przypomniał zamordowanego na finałowej scenie prezydenta Gdańska i wieloletniego wolontariusza WOŚP Pawła Adamowicza - Paweł, nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia nie poszedł na marne. Nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad, jak się bawimy. A robimy to pokojowo - mówił prezes fundacji. Magdalena Adamowicz - żona zamordowanego prezydenta - przypomniała słowa, które chwilę przed atakiem wypowiedział prezydent -Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Potem Jurek Owsiak ogłosił wynik tegorocznej zbiórki. Okazało się, że zeszłoroczny rekord udało się pobić o niemal 50 mln złotych. W tym roku zebrano175 mln 938 tys. zł. Środki z tegorocznej zbiórki przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych - Moi drodzy, to coś tak fantastycznego. To suma, która w każdym przeliczniku robi wrażenie - skomentował Owsiak. W tej kwocie znajduje się też kwota 16 mln złotych, którą zebrała za pośrednictwem Facebooka Patryca Krzemińska, która zapoczątkowała zbiórkę "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza". Te środki zgodnie z wcześniejszą obietnicą zostaną skierowane do pomorskich szpitali.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro